ישראלים מטיילים 

בצפון איטליה 

 

 

צפונה של איטליה מהווה יעד פופולרי ומבוקש עבור לא מעט ישראלים בהרכבים שונים – זוגות, קבוצות מאורגנות או משפחות עם ילדים. הסיבות לכך טמונות בעובדה שמדובר בחבל ארץ שמציע שלל אתרים, אטרקציות ומסלולי טיול כך שאפשר לשלב בו מגוון של אפשרויות טיול. כל אחד מהמטיילים יהיה בעל זיקה לאופי אחר של טיול אך בחוויה הכוללת לכל אחד יהיה מה לעשות, כל אחד ייהנה מהדברים שהוא אוהב ומעדיף וביחד תתקבל חוויה שתיחקק למשך הרבה מאד זמן בקרב המטיילים.

צפון איטליה הוא אזור הררי שיש בו הרבה מאד אגמים ואתרים שנשקף מהם נוף עוצר נשימה. האגמים גארדה וקומו הם היעדים הנפוצים ביותר בקרב הישראלים ולא בכדי נבנתה סביבה אווירה תיירותית שוקקת, תוססת ומעניינת שמציעה שלל אפשרויות וסגנונות לכל מטייל – בתי מלון לצד חדרי אירוח בווילות, יקבים המציעים סיורי טעימות בסוגים שונים של גפנים, אתרים כמו מוזיאונים ופארקי שעשועים שמהווים אטרקציה בקרב משפחות עם ילדים בכל גיל וכמובן מסלולי טיול רגליים בינות לוואדיות ועל רקע הנוף של האגם היפיפה.

איטליה ואיטלקים

איטליה נחשבת למדינה מסבירת פנים ומקבלת אורחים. מרחק הטיסה הקצר מישראל נוח מאד ובקיץ שוררים באזור הצפון תנאי מזג אוויר מצוינים שתורמים רבות להצלחת הטיול. הישראלים אוהבים מאד את האוכל האיטלקי – הפסטות, הפיצות הטריות וכמובן הגלידה המשובחת – ומקבלים את אלה בשמחה בכמויות הרצויות בכל מקום שבו יחליטו להתארח באזור צפון איטליה והאגמים.

יש את המטיילים שירצו להספיק כמה שיותר ולכן יקומו מוקדם בבוקר וישתדלו לבקר בכמה אתרים או אטרקציות ביום אחד. לעומתם יש את אלה שירצו בטיול חופשה לכל דבר, יטיילו בנחת, יעדיפו לחוות כל מקום עד תום, להתמלא באוויר הצח והנקי ולספוג כמה שרק אפשר מהנופים המדהימים שאין להם שום מתחרים. הם יבקרו בחנויות המציעות ממוצרי המקום, מזכרות או חפצים שלאחר החזרה לארץ – יזכירו להם שוב את הטיול, הנופים והחוויות שחוו.

נגישות ונוחות בכל מקום

צפון איטליה הוא יעד מושלם לטיול כוכב – סגנון טיול המועדף על משפחות רבות בשל הנוחות של לינה במקום אחד והגעה מדי יום לאתר אחר. הכבישים נוחים ומהנים לנהיגה ונסיעה ומסלולים רבים מתאימים גם לילדים צעירים ואפילו לעגלות. רכבלים ואוטובוסים מסייעים למטיילים להגיע למקומות גבוהים או פחות נגישים וכך אף אחד לא מפסיד שום חוויה.

יש ישראלים רבים שלמרות שכבר ביקרו בצפון איטליה ירגישו שלא מיצו ושיש להם עוד מה לראות או היכן לבקר ולכן ימהרו לתכנן את הטיול הבא מיד כשיחזרו מהטיול הנוכחי. הם ירצו לספוג עוד ועוד מהאווירה שכל כך נהנו בה והפעם יחפשו אטרקציות ואתרים בסגנון אחר על מנת לגוון ולחוות דברים חדשים, מעניינים וייחודיים – כאלה שחווים רק שם.

תיירות ונופש