דרום אמריקה

  

 

 

דרום אמריקה – יבשת מופלאה מלאת ארצות מעניינות, תרבויות עתיקות, שבטי אינדיאנים שהתמזגו  עם דם ספרדי אך חלקם שמרו על ייחודיות. ברזיל הענקית, עליזה ומיוחדת עם תרבות ושפה פורטוגזית, ארגנטינה וצילי אשר יושבו על ידי מהגרים אירופאים. ארצות עם נופים מהממים אשר האנדים הכבירים חוצים את חלקן, משרים אווירת מסתורין ונופים עוצרי נשימה ורבי הוד.

נתחיל בפרו שלטעמם של רבים, היא המדינה המסקרנת ביותר בדרום אמריקה. מקוסקו רבת החן עם מקדשי האינקה עוצרי הנשימה, דרך העמק הקדוש ומאצ'ו פיצ'ו – עיר האינקה הנעלמה אשר התגלתה במקרה במעבה הג'ונגל, תרבות אינדיאנית עתיקה החיה על איים צפים באגם טיטיקקה, שמורת קולקא עוצרת הנשימה בה ניתן להגיע למצפה הקונדורים ולהמתין... ברי המזל אשר ראו את הקונדורים העצומים במעופם מתקשים לתאר את התרוממות הרוח שנשרים אדירים אלו פורסים כנף וחגים מעל ראשיהם, תמונה בראשיתית.

בשמורת הקולקא מסתתר מלון קטן ומיוחד EL REFUGIO, "המפלט" שאיננו מפואר אך ייחודי המתמזג עם הטבע, נמצא לגדת הנהר הגולש ויש בו בריכות של מעיינות תרמיים חמימים ונעימים. בחלקה המדברי של פרו בסביבות פאראקס ניתן למצוא את שלל קווי הנסקא. שרידי תרבות עתיקה אשר עד היום מסעירים את מוחות המדענים המנסים למצוא הסבר מניח את הדעת לאותם ציורים מופלאים לאורך קילומטרים רבים, קווים ישרים וציורי בעלי חיים ואפילו אסטרונאוט אותם ניתן לראות בטיסת מטוס קל מעל.

לראות, להתפעם ולהיזכר בספרו של אריק פון דניקן עם תיאורית החייזרים שכן בני אנוש בתקופה עתיקה, הקודמת לתרבות האינקה, לא יכולים היו ליצור יצירות שכאלו.

טיסת המטוס הקל אינה זולה ומי שטס, מומלץ שלא יאכל לפני הטיסה שכן זרמי האויר והרוחות החזקות מטלטלות את המטוס הקל ובעלי קיבה רגישה מגיבים בהתאם....

בפאראקס נמצא מלון קסום ויפיפה LA HACIENDA BAHIA השוכן לגדת אגם אליו באים הרבה ציפורי פלמינגו. מן המלון יוצאות סירות מהירות לשייט באיים הקרובים המלאי בעלי חיים- בעלי כנף בכמויות אדירות וכן כלבי ים. בסביבה המדברית שמסביב לפראקאס נמצאות דיונות חול מדהימות. חוויות מדהימות וייחודיות. ומשם נעבור לשמורת האמזונס הפרואנית שהיא מדהימה.

ניתן להגיע לשבטים אינדיאנים המשמרים את מסורות העבר, ניתן לטייל ביערות הגשם בשבילים המבוערים על ידי ילידים עם מצ'טות וזאת רק למספר שעות שכן הצמיחה שם היא מהירה ביותר והשביל מיד שוב מכוסה. ניתן להכיר את בעלי החיים המעניינים ואת צמחיית המקום וכול זאת רק בליווי מדריכים מקומיים אשר גדלו במקום ומכירים אותו על בוריו.

מפרו נעבור לצ'ילה היפה הנראית הרבה יותר אירופאית הן בבניה והן באנשיה. ניתן לבלות באזור פוקון היפיפה, לרדת דרומה לארץ האש, פטגוניה החשופה לרוחות העזות הנושבות בכול ימות השנה, להגיע איך לא לטורס דל פיינס השמורה היפיפיה עם 3 הפסגות המחודדות שם בלב השמורה יש מלון יפיפה ונוח LAGO GREY הנמצא על שפת אגם ומשקיף על קרחון GREY.

כדאי להגיע גם לדרום צילה, למיצרי מגלן ושם באיזור, בעיירה בשם PUERTO NATALES יש מלון עם עיצוב ייחודי בשם INDIGO HOTEL בו האוכל מעולה!!! ומשם לארגנטינה עם בארילוצה המופלאה ושלל אגמיה. נוף יפיפה עוצר נשימה עם שמורת טבע מעניינת. אחד המקומות היפים בעולם עם אוכל מצוין ושוקולדים מעולים. בארגנטינה חובה להגיע לשמורת הקרחונים שעל יד CALAFATE.

הקרחון המתנפץ – הפוריטו מורנו הינו תופעת טבע ייחודית ועוצרת נשימה. באם מתמזל המזל, ניתן לחזות בהתפוררות גושים ענקיים ממנו ונפילתם את המים וזאת ממש ממרחק קצר. ומשם למפלי האיגסו ולמפל "גרון השטן" הארגנטינאי. אך במעבר לברזיל מתגלים המפלים בכול יופיים ועוצמתם.

עומדים מולם מתפעמים, מתרטבים בכיף משלל טיפות המים הניתזות ועומדים ללא מילים מול עוצמת הטבע ויופיו. גם שמורת הטבע סביב המפלים מעניינת ביותר. ואם בברזיל עסקינן הרי שחווית הקרנבל הינה חובה. בכול הערים הגדולות במדינה כולם חוגגים, רוקדים ושרים ברחובות במשך שבוע ימים. לקרנבל באצטדיון בריאו דה ז'נרו בה נערך מצעד המנצחות יש בהחלט אספקט תיירותי אך עם זאת זוהי חוויה שפשוט חובה לחוות (רצוי עם אטמי אוזניים שכן המוסיקה פשוט מחרישת אוזניים), אך השמחה אמיתית ושורה בכול עיר ועיר.

כולם חוגגים, רוקדים שרים ומנגנים, מחייכים והלומי בירות אך זוהי שמחה אמיתית. ובסלבדור באהייה, עם חופיה היפיפיים, החוויה שונה שכן תושביה הינם שחורים, צאצאי העבדים והקרנבל שם מהול במוזיקה שונה, יותר אפריקנית וכך גם התלבושות. זוהי סקירה קצרה מיבשת מקסימה המעניקה שלל חוויות יחודיות, בנופים עוצרי נשימה ובמפגש עם תרבויות שונות. והמוסיקה שלהם, או מברזיל או מן האנדים, מוכרת, אהובה וממכרת. 

תיירות ונופש